تبلیغات
قدمت غیرت اصالت - همیت کنگره دمکراتیک
 
قدمت غیرت اصالت
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : هوزان جاف
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 21 بهمن 1390 :: نویسنده : هوزان جاف

اهمیت کنگره دمکراتیک ملت در دفاعیات عبدالله اوجالان

serok-apoo
عبدالله اوجالان رهبر ملت کرد می گوید وجود یک دیپلماسی مشترک نقش مستقیمی در تشکیل کنگره دمکراتیک ملت خواهد داشت.
اوجالان می گوید تشکیل کنگره دمکراتیک ملت می باید هدف تمامی سازمانها و شخصیتهای کرد باشد و می افزاید : برای آنکه کردها در طرح مطالبات و سیاستهای خود همسو باشند وجود چنین کنگره‌ای حیاتی است و دستیابی به این مهم تنها از طریق یک دیپلماسی سازماندهی شده ممکن است.
اوجالان تأکید می کند روابط ' ک.ج.ک ' و رهبران اقلیم کردستان می باید در مسیر کنگره دمکراتیک ملت پیگیری شود .
 
رهبر ملت کرد عبدالله‌ اوجالان می گوید نباید هیچ یک از جناحهای کردی انجام این وظیفه حیاتی را به دلایل مختلف به تعویق بیاندازند. کسانی که این مهم را تواما به تعویق می‌اندازند بدنبال منافع شخصی و جناحی هستند. ضرر و زیان این نوع افراد در طول تاریخ کاملا مشهود است .
اوجالان می گوید با وجود آنکه اقلیم کردستان نقش پررنگی در زمینه دیپلماسی بازی می کند اما این دیپلماسی برای همه کردها ناکافی است، البته آنها از شرایط ، امکانات و توانایی لازم جهت بر آورده کردن چنین انتظاری نیز برخوردار نیستند ، از اینرو اقدام عاجلی که باید عملی شود آغاز شکل ‌دهی به کنگره دمکراتیک ملت و سازمانی ملی و پاینده است.
اوجالان زمینه‌های همکاری ' ک.ج.ک ' و رهبران اقلیم کردستان را اینگونه بیان می کند :
" می باید روابط میان ' ک.ج.ک ' و رهبران جنوب کردستان در وضعیت مساعدی قرار گیرد و هر دو طرف به هر طریق فعالیتهای خود را زیر چتر شورای رهبری کنگره تداوم بخشند .البته تعامل این دو طرف و چاره ‌یابی مسائل فی ما بین طرفین نیازمند گفتگوهای زیادی است.
اوجالان خاطرنشان می کند روابط بین ' ک.ج.ک ' که خواهان سیستم ملت دمکراتیک است و اقلیم کردستان که به دنبال سیستم دولت-ملت است تا مدتهای مدیدی با اختلافات سیاسی و ایدئولوژیک همراه خواهد بود، اما کنگره دمکراتیک ملت قادر به حل این مسئله می‌باشد.
اوجالان در مورد اصول بنیادین کنگره دمکراتیک ملت می گوید :
کنگره باید سازمانی ماندگار باشد ، باید از همه اقشار مردم و طبقات گوناگون نمایندگانی متحد در این کنگره عضویت داشته باشند . رهبری کنگره همواره می باید به انتخاب گذاشته شود و شورای رهبری کنگره در برابر همه اقدامات عملی و سیاسی مسئول است.   
همچنین روابط دیپلماتیک خارجی و داخلی ، روابط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به نوعی سازمان یافته در حیطه اختیارات شورای رهبری قرار می گیرد.
اوجالان می گوید : باید همه جناحهای کردی نیروهای دفاع مشروعشان را تحت یک سازمان پیشمرگ همبسته گردهم آورند ، باید فرماندهی مشترک نیروهای مدافع خلق ایجاد شود ، در نهایت هر جناحی با توجه به نیروی خود در این سازمان صاحب رأی خواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :