تبلیغات
قدمت غیرت اصالت - اوجالان مهمترین فاکتور است
 
قدمت غیرت اصالت
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : هوزان جاف
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کنفرانس بین المللی استانبول: اوجالان مهمترین فاکتور است

serok-apo

دیدگاهها و اندیشه‌ های عبدالله‌ اوجالان در باره‌ صلح، دمکراسی، ملت و کاپیتالیزم امروزه‌  در سطوح دانشگاهی و آکادمیک مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرند.

کارشناسانی که‌ در کنفرانس استانبول حضور داشتند در ارائه‌ دیدگاههای خود بر نقش اوجالان در صلح تأکید کردند.

 

پروفسور نورمن پیچ کارشناس و متخصص حقوق بین المللی با اشاره‌ به‌ انزوا در امرالی گفت: تشدید انزوا علیه‌ اوجالان برخلاف حقوق بین المللی است.

سیمونتا جریزجی وکیل مدافع شرکت کننده در این کنفرانس گفت که‌ ما در هر چهار سوی جهان با اوجالان هستیم.

پروفسور نورمن پیچ کارشناس و متخصص حقوق بین الملل، سیمونتا جریزجی وکیل مدافع و فرستاده‌ جمعیت وکلای اروپا با حضور در کنفرانس استانبول در رابطه‌ با تجرید 6 ماهه‌ رهبر ملت کرد عبدالله‌ اوجالان سخنرانی کردند.

 

پروفسور نورمن پیچ با بیان اینکه‌ وی پیشتر در سوریه‌ و سپس در رم با اوجالان دیدار داشته‌ است، چنین گفت:

باید تحولات استراتژیک در پ.ک.ک و اوجلان را بویژه‌ با کشورهای غربی در میان گذاشت و به‌ آنها فهماند. پ.ک.ک اکنون تغییرات اساسی و عمده‌ ای را در استراتژی آغازین خود انجام داده‌ است. آنها راهکارهای مسالمت آمیز و دمکراتیک را در دستور کار خود قرار داده‌ و جهت انجام دیالوگ مبارزات بسیاری کرده‌ اند. نیروی گریلا باید به‌ عنوان نیروی دفاع مشروع باقی می‌ماند. همه‌ اینها موضوعاتی هستند که‌ باید آنها را بخوبی به‌ غرب تفهیم کرد.

پروفسور پیچ با بیان این که‌ تنها یک راه باقیست و آن هم دیالوگ است ، افزود: مشکلات میان کردها و ترکها از طریق دیالوگ و دمکراتیک قابل حل هستند.

 

این پروفسور در پاسخ به‌ پرسش " نقش اوجالان در حل مسئله‌ کرد چیست؟ گفت:

به‌ اعتقاد من اوجالان در این روند نقش بسیار مهمی دارد. به‌ همین سبب باید شرایط وی در این زندان قرون وسطایی و سخت را بهبود داد. باید قادر به‌ رهبری جنبش اجتماعی باشد. بدون شک آنکه‌ توانایی رهبری جنبش اجتماعی را داشته‌ باشد اوجالان است. در این مورد اوجالان کلید مسئله‌ است و به‌ همین خاطر او هم برای ترکیه‌ و هم برای جنبش کرد از اهمیت خاصی برخوردار است.


وی ضمن اشاره‌ به‌ تجرید 6 ماهه‌ سخنانش ادامه داد :

آقای اوجالان سالهاست که‌ زندانیست و بارها در انزوا قرار گرفته‌ است. هدف از این اقدامات تنها تحت فشار قرار دادن وی نیست. بلکه‌ در تلاشند تا نقش سیاسی وی و همچنین دیالوگ او با جنبش را قطع کنند، که‌ این خود برخلاف کلیه‌ اصول و معیارهای حقوقی و قانونی است. باید ترکیه‌ را در سطح بین المللی تحت فشار قرار داد . به‌ دلیل آنکه‌ اوجالان مهمترین فاکتور در رابطه‌ میان کرد و ترک است، باید این مهم بزودی محقق شود.

 

سیمونتا جریزجی فرستاده‌ جمعیت وکلای اروپا با بیان اینکه‌ ‌آنها در شهرهای رم و میلان فعالیتهای بسیاری برای آزادی اوجالان انجام داده‌ اند، در رابطه‌ با تشدید انزوا بر اوجالان چنین گفت:

من به‌ عنوان نماینده جمعیت وکلای اروپا به‌ منظور حمایت از ملت کرد در اینجا حضور دارم. هدف من از حضور در اینجا تلاش برای آزادی اوجالان و رفع انزوا از اوست.

نوع مطلب :
برچسب ها :